A może tabata?

WOW... zrobiło na mnie wrażenie samo czytanie o zasadach tego rodzaju treningu. Chciałabym spróbować ale obawiam się porażki :)

 Założenia tego treningu są ćwiczenia kardio.
Wybrane ćwiczenia wykonujemy na maksymalnych obrotach wykorzystując 100% naszej mocy przez kolejnych 20 sekund, po czym kolejnych 10 sekund odpoczywamy. I tak wykonujemy 8 powtórzeń. Cału trening nie trwa nawet 5 minut, a na forach poświęconych tematyce wyczytałam, że są porównywalne w spalaniu z godzinnymi ćwiczeniami aerobowymi.
Taki trening podobno spala również po jego zakończeniu. Potrzebna regeneracja organizmu pozwala na 2-3 treningi w tygodniu na początku. Później stopniowo zwiększać ilość. To tak w bardzo wielkim skrócie.


 Ufff... można się zmęczyć od samego patrzenia hehe

Artykuł
TUTAJ

7 komentarzy:

Agnieszka pisze...

nie napisalaś jakie ćwiczenie wykonałaś w ramach tabaty...

Chętnie będę zaglądać i wspolnie się motywować :)

Anonimowy pisze...

Wykonałam raz, moim ćwiczeniem były przysiady. nogi mam napięte od 40 min po treningu, który wyzwala tyle potu, jak po godzinnym bieganiu, polecam! :)

train4fit pisze...

Tabata to bardzo efektywna forma treningu, ale dla osób posiadających już pewien stopień wytrenowania. Nie da się ukryć, że ten trening jest bardzo wymagający i obciążający organizm. Dlatego lepiej najpierw przygotować organizm do takiego wysiłku.

MedycznyBlog pisze...

Trening tabata powinien składać się z różnych ćwiczeń. Wykonywanie wyłącznie przysiadów nie ma większego sensu. Różnicując ćwiczenia angażujemy wiele partii mięśni. Jest to także pewne urozmaicenie!

Matylda pisze...

Ja jestem za tym aby urozmaicać sobie treningi. Dlatego od czasu do czasu jeżdżę na rowerze czy wbijam na ściankę wspinaczkową!

newalcatraz pisze...

Tabata to bardzo dobra forma treningu, ale dla ludzi, którzy ćwiczą z głową. Niedoświadczeni mogą sobie tylko zrobić krzywdę. A w najlepszym przypadku osiągną nikłe efekty!

http://www.nawidelcu.pl pisze...

Trening interwałowy to doskonały pomysł na szybkie spalanie tłuszczu. Zawsze jednak musi być poparty zbilansowaną dietą. Odpowiednie żywienie jest nawet ważniejsze aniżeli sam trening. Warto o tym pamiętać.